סיפורים

אז מה הסיפור של הסיפורים?

סוף שנת 2000, קצת אחרי שהחלה האינתיפאדה השנייה, נסעתי בפעם השנייה לטיול ארוך במזרח הרחוק. הטיול כלל את תאילנד, קמבודיה, לאוס, וייטנאם והונג קונג. שהיתי שם כמעט חודשיים, טיילתי בגפי רוב הזמן, נע ונד באוטובוסים, מכיר אנשים, נהנה מכל מה שיש למדינות המזרח להציע, הרבה שלווה, צבעים וטעמים.

מה הסיפורים מספרים

באותה תקופה לא היה נהוג ללכת עם מחשב נייד ולא היה אז פלאפון חכם, אז יצאתי מן הארץ עם מחברות ועטים, ובניגוד לטיול הראשון בו ערכתי יומני מסע שבצידם שירים חדשים ורשימות שונות, כאן כתבתי רק סיפורים קצרים. רובם פרוזה, חלקם הקטן סיפורים אישיים עלי ועל תחושותיי באותה עת. בחלק גדול מן הסיפורים אין מוסר השכל, גם אין סוף ברור, לא מתוך כוונה לבנות להם סיפור המשך אלא יותר מתוך רצון ליצור סיפורים בסגנון אישי.

לא כתבתי גם סיפורים ארוכים אלא רק סיפורים קצרים על מנת שאוכל לעבור מסיפור לסיפור ולא להשתעבד לסיפור אחד ארוך, למרות שבשלב מסוים כתבתי גם סיפור ארוך אך במקביל לאלה הקצרים.

 

כיצד מוצגים הסיפורים באתר

הסיפורים מוצגים באתר בדיוק כפי שנכתבו ללא שינוי עלילתי. כן ערכתי להם הגהה לפני עלייתם לאתר על מנת לאתר ולתקן שגיאות כתיב. כמו כן הסיפורים מוצגים עם שינויים קלים של פסקאות על מנת להקל על הגולש בקריאה. להבדיל משירים שמתפרסמים באתר, שירים ישנים וחדשים, הסיפורים מעולם לא פורסמו בשום מקום. בעבר ניסיתי להוציא אותם לאור אך זה לא צלח..

מי שיקרא את הסיפורים יגלה גיבורים מוטרדים, מתגעגעים שמחפשים שקט ושלווה ולא מעט רצון לברוח אל מקום טוב יותר. כאילו שהמקום הזה באמת קיים.  לא כל הסיפורים הם באמת סיפור, לעיתים זו מחשבה, תמונה או דיאלוג שנכתבו כמו סיפור.

מזמין אותכם להיכנס לקטגוריה "סיפורים קצרים" לקרוא ולהגיב, אשמח לשמוע מה דעתכם עליהם.

כל הזכויות לסיפורים קצרים וארוכים שמורות והשימוש בהם ללא אישור, אסור.