20/07/2024

שירים

כאן מתחיל המסע הארוך שלנו …בעמוד זה תוכלו למצוא את כל השירים שמופיעים באתר, תחת הקטגוריה "שירים חדשים". כל מה שעליכם לעשות זה ללחוץ על הכפתור והוא יוביל אתכם אליהם.

עמוד זה מכיל שירים חדשים וכן שירים שכתבתי בעבר. כל השירים מופיעים בדיוק כפי שכתבתי אותם במקור, עם הסבר קצר על כל שיר, ומספר תגיות דרכן אפשר להגיע אל שירים נוספים. ניתן להגיב על כל שיר, אשמח לשמוע מה דעתכם עליהם.

על שירים ותהליך הכתיבה שלהם

השירים אשר מתפרסמים באתר נכתבו במשך תקפה ארוכה, החל מתחילת שנות האלפיים, והופיעו בעבר באתרי שירה ויצירה. כעת הם מצאו בית משלהם ביחד עם שירים חדשים שנכתבים מדי יום. חשוב לי לפרסם שירים ישנים לצד חדשים על מנת ליצור המשכיות, רצף של פרסום, אך גם על מנת שכל מי שיקרא את שיריי יכיר רבדים נוספים שלי, לא רק את מי שאני היום אלא גם את מי שהייתי, גם אם הוא לא מכיר אותי אישית, באמצעות שיריי הוא ידע מה חוויתי אז ומה אני חווה היום.

השירים נכתבים בצורה דומה, מילים או משפטים נכנסים אל ראשי תוך כדי תנועה או ישיבה, צפייה או הקשבה, תחילה במסגרות קטנות במקומות מזדמנים, לאחר מכן הם מתחברים לשיר שלם אותו אני כותב במחשב. בפעם הראשונה השיר נכתב באופן מפוזר, מסורבל ומגושם, אחרי שאני מתקן ומשפץ אותו הוא מקבל את הצורה הסופית שלו והופך ליצירה שלמה.  לא הרבה זמן לאחר מכן, אני מפרסם אותו כאן וכול מי שרוצה יכול לקרוא אותו.

ברגע ששירים מופיעים כאן או במקומות אחרים אשר פתוחים לקהל, אז הם זוכים לפרשנות אחרת, כל אחד נותן להם פרשנות משלו,  לא פעם שונה מזו שאני התכוונתי אליה. אך זה סופה של כל יצירה. לכל אחת אינספור פרשנויות.

אני בעצמי כותב בסוף כל שיר, מספר משפטים שמסבירים על מה הם מדברים. לכל שיר, יש גם תגיות, אשר דרכן ניתן למצוא את השירים.

גם אתם מוזמנים לקרוא את שיריי, ולתת להם פרשנות משלכם. אתם יכולים לכתוב לי תגובות ופרשנויות על שירים חדשים או שירים ישנים באתר. אתם מוזמנים גם לפנות אלי דרך עמוד הפייסבוק של האתר או ישירות למייל שלי. כל פנייה תיענה בהקדם.

כל הזכויות שמורות ללירון תמם, השימוש בשירים חדשים וישנים ללא אישור, אסור.

________________________________________________________________________________